Niečo z prírodnej lekárničky

Niečo z prírodnej lekárničky

Niečo z prírodnej lekárničky 1300 867 GREEN EDEN

Niečo z prírodnej lekárničky 🙂

Tinktúra z pýru, hlohová tinktúra a skorocelový sirup…

TINKTÚRA Z PÝRU

Použitie: Pýr je veľmi účinným močopudným a odvodňovacím prostriedkom. Zbavuje telo toxínov. Jeho účinok je v porovnaní s inými bylinami pomerne silný, pričom nesmiernou výhodou pýru je, že nie sú známe žiadne nežiadúce účinky. Môže sa teda užívať dlhodobo.Detoxikácia telu všeobecne prospieva a zvyšuje jeho obranyschopnosť. Pýr je účinným liekom pri dne a reume. Látky obsiahnuté v tejto byline dokážu rozpúšťať soľné usadeniny, ktoré spôsobujú artritídu a dnu. Pýr z organizmu vyplavuje močovinu – rozpúšťa urátové kryštáliky a odvádza ich von z tela. Pýr čistí obličky a močové cesty.

Močopudný účinok a schopnosť rozpúšťať usadeniny je najvhodnejšia kombinácia na liečbu kamienkov a piesku v obličkách.Detoxikácia týchto orgánov nám tiež pomôže, pokiaľ trpíme obličkovou nedostatočnosťou, alebo častými zápalmi močových ciest. Schopnosť odvodňovať organizmus ocenia aj ľudia trpici opuchmi a zadržovaním vody v tele. V pýre sa nachádza látka inozitol, ktorá znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pýr sa doporučuje i pri diabete, mal by totiž znižovať i hladinu krvného cukru. Čistiaci účinok pýru sa prejavuje napríklad aj na pečeni. Celková detoxikácia prospeje viditelne aj ľuďom trpiacim kožnými problémami ako je uhrovitosť, akné, ekzémy a lupienka. Čaj z pýru plazivého je dobré užívať tiež napr. po liečbe antibiotikami, po chemoterapii alebo po dlhodobej aplikácii silných syntetických preparátov, kde hrozí zanesenie organizmu.

Tinktúra z podzemkov pýru je pripravená ich maceráciou v liehu. Je obľúbená pre možnosť okamžitého použitia (odpadá pomerne zdĺhavá príprava výluhu).

HLOHOVÁ TINKTÚRA

Použitie : Osoží pri srdcových ochoreniach, predovšetkým pri stareckom srdci, začínajúcej srdcovej slabosti a nedostatočnom prekrvení srdcového svalu. Je vhodný pri rehabilitácii po infarkte myokardu a liečbe klimakterických potiaží. Jeho účinky sú jemné a môže sa užívať dlhodobo. V západnom lekárstve je teraz hloh považovaný za najvýznamnejšiu bylinu pre liečbu ischemickej choroby srdcovej a existuje veľa objektívnych podkladov podporujúcich toto tvrdenie. Zvyšuje silu sťahu myokardu, koronárny obeh krvi, znižuje nároky myokardu na kyslík, chráni myokard pred poškodením, má hypotenzívny účinok, zlepšuje variabilitu srdcového tepu, pôsobí proti arytmii.

Užívame preventívne 10, pri ťažkostiach až 30 kvapiek 3 x denne, ktoré zapíjame vodou alebo minerálkou. Tinktúra je výborným prostriedkom proti vysokému krvnému tlaku a pri ťažkostiach (návaloch) v klimantériu.

SKOROCELOVÝ SIRUP

Zloženie: šťava zo skorocelu kopijovitého, kryštálový cukor

Použitie:

Je určený na podpornú liečbu pri chorobách z prechladnutia, kašli, zápale priedušiek a zahlienení dýchacích ciest.

Tinktury a sirup
Daniela Vargova
Daniela Vargova
Je to nádherné miesto s prekrásnou prírodou, kde sa často vraciame, aby sme spomalili a zabudli na stres a starosti. Naše deti to tu miluju a chcu tu byt kedykolvek je to mozne.
Jana Surovcekova
Jana Surovcekova
Chatka pri jazierku, uzasny detox a relax v krasnej prirode
Gabriela Janková
Gabriela Janková
Boli sme ubytovaní v domčeku pri rybníku. Okrem nádherného a pokojného prostredia objekt patrí aj veľmi príjemným a srdečným ľuďom. Cenu vnímam ako ľudovú. Dostupnú každému, kto sa potrebuje ocitnúť v tichu a pokojnom prostredí. Vodná nádrž Ružiná, zámok Halič a iné turistické miesta sú v blízkom okolí. Ale vystačíte si aj s prechádzkami v najbližšom okolí.
Ryszard Bednarz
Ryszard Bednarz
Uzsany pristup a zazitek na dlouho. Skveli konici vsem doporucujeme.
Maciej Zajączkowski
Maciej Zajączkowski
Spędziłem przejazdem jedną noc. Przemili i troskliwi gospodarze, zadbane zwierzęta, koty,psy, kury, krowy i oczywiście piękne konie. Miejsce z przepięknym klimatem i historią. Polecam
Jaroslav Čáp
Jaroslav Čáp
Krasne miesto 👍
Janko Blaho
Janko Blaho
Rodinná farma, veľmi priateľskí majitelia.