Aktivity

Turistika – okolitá príroda charakteristická pre náhornú planinu Ostrôžky láka v každom ročnom období. Vrchovinový reliéf sopečného pohoria umožňuje vybrať si na túru aj menej náročné trasy.

Cyklistika – cesty III.triedy v okolí sú hojne využívané na cykloturistiku.

Hubárčenie – Úspešnosť snaženia v tomto smere je ovplyvnená výlučne počasím. Pri dostatočných zrážkach a teplote už len stačí zabehnúť do susedného lesa…

Zber byliniek – Lokalita patrí k ekologicky najčistejším oblastiam na Slovensku. Množstvo druhov liečivých rastlín priamo v blízkom okolí chalupy. Ak si chcete ráno urobiť voňavý čaj z čerstvých vlastnoručne nazbieraných byliniek, vyjdete v papučiach a pyžame z chalupy na lúku….

Pozorovanie hviezdnej oblohy –  nie je rušené svetelným smogom.

Pozorovanie zveri – keďže sa chalupa nachádza „na samote u lesa“, nie je ničím výnimočným zazrieť ráno v blízkosti jelene, srnky, občas diviaka. Zajace, bažanty, líšky, veverice, rôzne druhy vtáctva (napr.jastrab krahulec, havran čierny, sokol myšiar, plamienka driemavá, sojka obyčajná, ďateľ veľký, sýkorka belasá, lastovička obyčajná,  žltochvost domový, trasochvost biely, straka obyčajná,…..) zaujmú nielen malých.

Večerné kino – pri priaznivom počasí a znesiteľnej vonkajšej teplote sa malí aj veľkí radi zabavia v altánku pri grilovaní alebo oddychu pri večernom kine.

– možnosť zapožiačania turistickej mapy, kompasu, bedmintonových súprav, futbalovej a volejbalovej lopty, prútených košíkov a sít na sušenie húb a byliniek, prípadne súvisiacej literatúry.

 

Návšteva včelnice  Návšteva včelnice v susednej obci Lentvora, spojená s ochutnávkou medu a ostatných včelích produktov. Posedenie v príjemnom prostredí a atmosfére včelína. V prípade záujmu ukážka práce so včelami a zaujímavé rozprávanie zo života včiel a získavania včelích produktov. Možnosť vyskúšania si dýchania úľového vzduchu (apiresterapia). Viac na: https://www.apiterapia.sk/api/?pg=clanky&id=36 .

Návšteva včelnice je možná v období máj-september a je potrebné ju vopred dohodnúť. Poskytnutie ochranných pomôcok (včelárska blúza s klobúkom) je samozrejmosťou. Je nutné poznať svoj zdravotný stav – alergia na včelí jed!

UPOZORNENIE: Pri návšteve včelnice je dôležité nepoužívať parfémy, lak na vlasy, oblečenie zo syntetických materiálov, alkohol.

 

Daniela Vargova
Daniela Vargova
Je to nádherné miesto s prekrásnou prírodou, kde sa často vraciame, aby sme spomalili a zabudli na stres a starosti. Naše deti to tu miluju a chcu tu byt kedykolvek je to mozne.
Jana Surovcekova
Jana Surovcekova
Chatka pri jazierku, uzasny detox a relax v krasnej prirode
Gabriela Janková
Gabriela Janková
Boli sme ubytovaní v domčeku pri rybníku. Okrem nádherného a pokojného prostredia objekt patrí aj veľmi príjemným a srdečným ľuďom. Cenu vnímam ako ľudovú. Dostupnú každému, kto sa potrebuje ocitnúť v tichu a pokojnom prostredí. Vodná nádrž Ružiná, zámok Halič a iné turistické miesta sú v blízkom okolí. Ale vystačíte si aj s prechádzkami v najbližšom okolí.
Ryszard Bednarz
Ryszard Bednarz
Uzsany pristup a zazitek na dlouho. Skveli konici vsem doporucujeme.
Maciej Zajączkowski
Maciej Zajączkowski
Spędziłem przejazdem jedną noc. Przemili i troskliwi gospodarze, zadbane zwierzęta, koty,psy, kury, krowy i oczywiście piękne konie. Miejsce z przepięknym klimatem i historią. Polecam
Jaroslav Čáp
Jaroslav Čáp
Krasne miesto 👍
Janko Blaho
Janko Blaho
Rodinná farma, veľmi priateľskí majitelia.
Aňa Evinichová Tománková
Aňa Evinichová Tománková
odporúča
úžasná príroda, úžasní ľudia..Igor,Tonka super majitelia,pekne ubytovanie ,veľký relax. Simonko bol nadšený, zvieratká sa mu páčili, radi sa znova vrátime. Ďakujeme za krásny pobyt 🐕🐏🐐🐶🐱🐷🐣🐥🐔🐓🌲🌳🙂😀😀
Betka Matalová
Betka Matalová
odporúča
Krásna príroda, pokoj v duši tam nájde každý a majitelia sú úžasný ľudia
Janka A Ľuba Postulková
Janka A Ľuba Postulková
odporúča
RAJ na Zemi...a nielen zelený. Teraz farebný ako paleta impresionistov 😍
Lubomir Kupka
Lubomir Kupka
odporúča
dakujeme za mile a privetive pohostenie a aj za prehliadku Vasej farmy
Vierka Fujaková
Vierka Fujaková
odporúča
Nádherné miesto....vďaka Tonke s Igorovi sa vždy radi vrátime
Kecskésová Monika
Kecskésová Monika
odporúča
Fantastické miesto s fantastickým ľuďmi �
Petra Bednarikova
Petra Bednarikova
odporúča
Cítili sme sa výborne, skvelá atmosféra, nádherné prostredie a o to príjemnejší majitelia. Odporúčame všetkými desiatimi! Určite sa budeme vracať často. Dakujeme Vám krásne! Ste super!
Zuzana Andelova
Zuzana Andelova
odporúča
Neskutocna energia, miesto, ludia. Pre rodinu s detmi ako vysite. Priami kontakt s prirodou. Ubytovanie ako u babicky krasne, ciste, utulne. Majitelia s velkym srdckom.Relax 100%. Repetiremos ;)