ĽUBOVNÍK BODKOVANÝ

ĽUBOVNÍK BODKOVANÝ

ĽUBOVNÍK BODKOVANÝ 413 600 GREEN EDEN

ĽUBOVNÍK BODKOVANÝ

Použitie: Pri vnútornom užívaní môže ľubovník zlepšiť náladu a pozdvihnúť myseľ. Bylinka môže liečiť aj poruchy reči či nočné pomočovanie. Pre svoj protizápalový účinok je tiež vhodná na liečenie pečene, žlčníka, žalúdka a obličiek.  Pretože pôsobí ako mierny posilňovač nervovej sústavy, ideálny je v období menopauzy, pri stavoch úzkosti, podráždenosti, nespavosti alebo depresiách. Ľubovníkový čaj pomáha pri všetkých druhoch nervových ochorení (zimná depresia, jarná únava či obdobie klimaktéria). Prvé mierne zlepšenie stavu sa zvykne dostaviť po troch týždňoch. Účinky tejto liečivej bylinky sú skutočne preukázané. Vedci v osemdesiatych rokoch minulého storočia objavili v bylinke účinnú látku hypericin. Okrem nej obsahuje zložky s protivírusovým pôsobením a látky posilňujúce imunitný systém – flavonoidy, vďaka ktorým je ľubovník bodkovaný účinný proti vírusom, baktériám a plesniam. Pravidelným pitím ľubovníka bodkovaného si môžete vyliečiť aj chorú pečeň a žlčník, dobre vplýva aj pri žalúdočných vredoch a chorobách močových ciest. Kloktanie ľubovníkom pomáha pri zápaloch slizníc hrdla a ústnej dutiny. Ľubovník sa uplatňuje aj pri liečení tenisového lakťa a zmiernení menštruačných ťažkostí.

Sú ľudia, pre ktorých je ľubovník bodkovaný preventívnou a „povinnou zimnou výbavou“ k dlhým zimným večerom pred televízorom. Robia skutočne dobre – čaj by sa mal popíjať, práve preto, že ľubovník je fotosenzibili­zujúci, práve v zime. Kombinácia s intenzívnym slnečným žiarením by mohla zapríčiniť zápaly kože.

ľubovníkový olej tzv. jánsky olej: Využijeme ho pri liečbe popálenín, otvorených ranách, hemoroidoch či opuchoch žliaz. Je obzvlášť vhodný jeho upokojujúci účinok pri slnečnom spálení pokožky.  Účinný je tiež  pri liečení tenisového lakťa.

V kozmetike sa „ľubovníkový olej“  hojne využíva ako pleťová maska alebo ako prostriedok na popraskané nohy či ruky.

Pleťová maska z oleja; Nakvapkajte 2 polievkové lyžice do 1 žĺtka, pridajte 1 a ½ kávovej lyžičky citrónovej šťavy a rozmiešajte. Pravidelné užívanie uchováva pokožku jemnú a elastickú.

Daniela Vargova
Daniela Vargova
Je to nádherné miesto s prekrásnou prírodou, kde sa často vraciame, aby sme spomalili a zabudli na stres a starosti. Naše deti to tu miluju a chcu tu byt kedykolvek je to mozne.
Jana Surovcekova
Jana Surovcekova
Chatka pri jazierku, uzasny detox a relax v krasnej prirode
Gabriela Janková
Gabriela Janková
Boli sme ubytovaní v domčeku pri rybníku. Okrem nádherného a pokojného prostredia objekt patrí aj veľmi príjemným a srdečným ľuďom. Cenu vnímam ako ľudovú. Dostupnú každému, kto sa potrebuje ocitnúť v tichu a pokojnom prostredí. Vodná nádrž Ružiná, zámok Halič a iné turistické miesta sú v blízkom okolí. Ale vystačíte si aj s prechádzkami v najbližšom okolí.
Ryszard Bednarz
Ryszard Bednarz
Uzsany pristup a zazitek na dlouho. Skveli konici vsem doporucujeme.
Maciej Zajączkowski
Maciej Zajączkowski
Spędziłem przejazdem jedną noc. Przemili i troskliwi gospodarze, zadbane zwierzęta, koty,psy, kury, krowy i oczywiście piękne konie. Miejsce z przepięknym klimatem i historią. Polecam
Jaroslav Čáp
Jaroslav Čáp
Krasne miesto 👍
Janko Blaho
Janko Blaho
Rodinná farma, veľmi priateľskí majitelia.