KOSTIHOJ

KOSTIHOJ

KOSTIHOJ 470 600 GREEN EDEN

KOSTIHOJ

Použitie : podporuje hojenie rán a vytváranie náhradných tkanív aj s kosťotvornými účinkami. Osoží aj pri chronických zápaloch dýchacích ciest, tuberkulóze, vredovej chorobe žalúdka a dvanástnika.

kostihoj na rany:  všetky druhy poranení môžeme ošetriť kostihojovou tinktúrou, rana prestane hnisať, dezinfikuje sa, rýchlejšie a lepšie sa zahojí, neostane škaredá jazva. To isté platí pre pooperačné rezy. Použijeme tinktúru so 40% obsahom alkoholu, rany natrieme 3-4x denne.

kostihoj na zuby:  bolesť zuba, zápal ďasna. Okolo bolestivého zuba robíme niekoľkokrát denne obstreky s kostihojovou tinktúrou, prípadne natierame zvonka tinktúrou alebo kostihojovým krémom.

kostihoj na kosti:  zlomeniny, vyvrtnutie členku, natiahnutie šľachy, udreniny, výron, pomliaždenie, preležanina, modriny, reumatizmus. Vo všetkých prípadoch postihnuté miesta natierame masťou alebo tinktúrou 2-3x denne.

kostihoj na hemoroidy:  krém alebo tinktúru nanášame na bolestivé miesta 2-3x denne.

kostihoj na vnútorné použitie:  hoci nie je vhodné užívať vnútorne kostihoj viac ako 1 mesiac bez prestávky, pri jeho vnútornom užívaní si môžeme veľmi pomôcť ak sa chceme zbaviť rôznych problémov pohybového ústrojenstva. Užívame čajovú lyžičku kostihojovej tinktúry 1 až 2x denne, alebo si pripravujeme čaj z kostihojovej vňate 1x denne.