Jarné prírastky :)

Jarné prírastky :)

Jarné prírastky :) 1024 768 GREEN EDEN

Na chalupe pozvoľna prichádza jar a naše osadenstvo (podotýkam zvieracie) sa utešene rozrastá.

Po Essinke (22.3.2016) sa nám dnes (8.4.2016) narodili našej „koze rohatej“ dve utešené kozliatka – capko a kozička. Majú sa k svetu a okrem mamy a nás sa z nich najviac teší náš Buddy, ktorý robil asistenta pri pôrode a po ňom pomáhal koze s opaterou malých – pekne ich olízal a neustále strážil.

Ako vidno na fotkách, tato sa nezaprie. Tie ovisnuté ušká – celý Izidor.

Minulý týždeň sa u nás udomácnila 6-ročná kobylka Cinka, ktorá prišla rovno z Maďarska. Vyzerá to, že budú s Ideálom, Elzou a Essi dobrá partia.

Naša malá slečna Essi nám rastie rovno pred očami. Veď posúďte sami. Podľa vzoru maminy skúša hryzkať prvú trávičku, hoci ešte veľmi nemá čím.

Pufino s Mufinou si popoludní doprajú siestu, aby nabrali energiu na večerné aktivity – rozrývanie terénu, presúvanie kameňov, prípadné archeologické vykopávky (nájdené artefakty ako

napr.keramické črepy, budú súčasťou pripravovanej „expozície“).

Zajace boli presťahované do nového exkluzívneho obydlia. Už bol najvyšší čas, pretože ak sa podarilo, mali by sa v najbližšom čase naše tri samičky okotiť…🙂

Jarne prirastky
Daniela Vargova
Daniela Vargova
Je to nádherné miesto s prekrásnou prírodou, kde sa často vraciame, aby sme spomalili a zabudli na stres a starosti. Naše deti to tu miluju a chcu tu byt kedykolvek je to mozne.
Jana Surovcekova
Jana Surovcekova
Chatka pri jazierku, uzasny detox a relax v krasnej prirode
Gabriela Janková
Gabriela Janková
Boli sme ubytovaní v domčeku pri rybníku. Okrem nádherného a pokojného prostredia objekt patrí aj veľmi príjemným a srdečným ľuďom. Cenu vnímam ako ľudovú. Dostupnú každému, kto sa potrebuje ocitnúť v tichu a pokojnom prostredí. Vodná nádrž Ružiná, zámok Halič a iné turistické miesta sú v blízkom okolí. Ale vystačíte si aj s prechádzkami v najbližšom okolí.
Ryszard Bednarz
Ryszard Bednarz
Uzsany pristup a zazitek na dlouho. Skveli konici vsem doporucujeme.
Maciej Zajączkowski
Maciej Zajączkowski
Spędziłem przejazdem jedną noc. Przemili i troskliwi gospodarze, zadbane zwierzęta, koty,psy, kury, krowy i oczywiście piękne konie. Miejsce z przepięknym klimatem i historią. Polecam
Jaroslav Čáp
Jaroslav Čáp
Krasne miesto 👍
Janko Blaho
Janko Blaho
Rodinná farma, veľmi priateľskí majitelia.